Mick Schumacher: In ciuda esecului – cuvinte surprinzatoare de la pilotul de F1

La GP-ul Rusiei, Mick Schumacher a suferit primul esec din cariera sa in Formula 1. A fost un esec pentru el.

Cu toate acestea, Mick Schumacher trage o concluzie pozitiva despre cursa. Motivul il puteti afla aici.

Mick Schumacher fericit in ciuda esecului – Haas-Pace da speranta

Un total de 14 curse s-ar putea baza pe masina de curse Haas a incepatorului. Dar la Marele Premiu al Rusiei, Mick Schumacher nu a reusit sa treaca linia de sosire pentru prima data in cariera sa inca tanara in Formula 1.

Defectiunea a fost un defect hidraulic al masinii, ceea ce a insemnat sfarsitul prematur pentru Schumacher in turul 34. „Am incercat sa o rezolvam pe pista, dar, din pacate, nu a functionat”, a spus tanarul de 22 de ani despre pensionarea sa. „De aceea a trebuit sa merg la gropi si sa parchez masina. Este prima mea pensionare. in acest an si speram cu siguranta ca va dura putin mai mult sau ca nu se va intampla anul acesta, dar asta face parte din asta. magic-wiki.win

———————–

Acesta este Mick Schumacher:

• Nascut la 22 martie 1999 in Vufflens-le-Chateau (Elvetia)
  • Este fiul legendei de Formula 1 Michael Schumacher
  • In 2008, Mick Schumacher a facut primii pasi in karting.

———————–

Cu toate acestea, cursa nu este o dezamagire completa pentru el, pentru ca rezultatele intermediare sunt incurajatoare: „In acel moment chiar ne mergeam bine. Singurul sofer care era mai rapid la acea vreme a fost Lewis. Asta poate insemna ceva ”, spune Schumacher fericit. Si mai departe: „In ceea ce priveste ritmul, a fost una dintre cele mai bune curse ale noastre. Nu as fi crezut asta. Deci cu siguranta este lumina la capatul tunelului”.

Mick Schumacher din nou mai bun decat coechipierul Nikita Mazepin

Si desi Schumacher a stricat startul si a fost initial spalat pana la capatul terenului, a reusit sa-si compenseze coechipierii tur dupa tur.

———————–

Si mai multe stiri despre Formula 1 :

Formula 1: Decizia este condamnarea lui Vettel si Aston Martin – „A fost foarte surprinzator”

Formula 1: colegul Schumacher da brusc un ton conciliant – „ar incerca intotdeauna sa-l sustina”

Mick Schumacher in curand la Ferrari? Pilot de Formula 1 cu cuvinte clare: „Fii mereu cu ochii pe mine”

———————–

Cu putin timp inainte de a fi nevoit sa-si parcheze masina, a ajuns chiar din urma pe Nikita Mazepin si a castigat din nou pentru scurt timp duelul intern al echipei.

In timp ce Lews Hamilton si-a castigat a 100-a victorie, Mazepin a ajuns pe locul 18, iar echipa de curse din SUA a ramas singura echipa din sezon care nu a marcat inca niciun punct. mega-wiki.win (cg)